پنج شنبه, ۳۰ فروردین ۱۴۰۳

مشخصات سکوی آزمایشگاهی دوطرفه

   مشخصات سکّوی آزمایشگاهی دوطرفه ( وسط سالن یا جزیره ای)

( جهت آزمایشگاههای شیمی عمومی)

مدل DST 230

 

  سکّوی آزمایشگاهی از نوع دوطرفه ( وسط سالن یا جزیره ای ) به عرض ۱۲۰ تا ۱۸۰ سانتیمتر ( برابر نقشه مورد تایید ) و ارتفاع حداکثر ۹۰ سانتیمتر ( با احتساب تنظیم زیرپایه ها ) ساخته شده از اسکلت پروفیل فلزی استاندارد به سطح مقطع ۳۰×۳۰ یا ۳۰×۵۰ میلیمتر ( طبق انتخاب خریدار ) پوشیده شده با رنگ الکترواستاتیک پودری که بصورت پایه و کلاف های پیش ساخته در محل مونتاژ می گردد .

  کمدبندی و جاپای این سکّو بصورت یک درمیان کار می شود که کمد آن بصورت یک درب و یک کشو و یک طبقه بابعاد تقریبی نهایی بعرض ( طول کاری ) ۴۵ تا ۵۰ و عمق ۴۵ تا ۵۵ و ارتفاع ۶۵ تا ۷۵ سانتیمتر که با جاپاهای ۶۵ تا ۸۵ سانتیمتری خواهد بود ( تماماً با توجه به جایگزینی و طبق نظر خریدار انتخاب می شود ) که بدنه های جانبی و کف و طبقات آن  از مواد سلولزی نیمه متراکم ( MDF ) دورو ملامینه به ضخامت ۱۶ میلیمتر و دربهای Postformed  ساخته و در محل بصورت پیش ساخته بر اسکلت نصب می گردد بطوریکه فاصله کف کمد تا سطح زمین ، امکان شستشوی سالن را فراهم می نماید . ریل و لولا و یراق آلات این کمدها از بهترین جنس ها انتخاب شده که طبق دلخواه خریدار بکار برده می شود .

  رویه این سکّو از سرامیک  ویژه لابراتوارهای پیشرفته و حساس ، مانند آزمایشگاه های بسیار خطر پذیر شیشه و کانیها و یا آزمایشگاه های با کاربردهای شیمیایی ، بیوشیمی ، بیولوژیک ، صنایع بـزرگ و استراتژیـک که از clay بـا ترکیبات خاص در ۱۲۵۰ درجـه سانتیگـراد  ویتریفایـد  شـده و بصـورت پانـل هـای بـزرگ یکپـارچـه دارای ضخامـت حداقل دو سانتیمتـر و بـدون تابیدگی  ، جهـت رویـه میز وسکوهای آزمایشگاهی به کار برده میشود.

    این سرامیکها ضد خوردگی بوده و در مقابل حلالهای آلی ، اسیدهای قوی ( بجز اسید هیدروفلوریک) و همچنیـن قلیایـی هـا ( بازها و ……. ) و نیز در برابـر خراش ، تراشیدن و سایش ( باستثنای کاربوراندم ) مقاوم است و بهمین علت هیچگاه نیاز به تعمیرات نخواهد داشت و همواره مانند روز اول بکارگیری ، زیبا بنظرمیرسد. این سرامیک ها بصورت پانل های یکپارچه بزرگ ( حداقل ابعاد هر پانل ۱۲۰×۱۵۰ و با ضخامت دوسانتیمتر) در برابر شعله وحرارت تا ۱۲۵۰ درجه سانتیگراد مقاومت داشته و درعین حال با حداکثر جذب آب ۰۰۵/۰ درصد( ۰۰۵/۰%) -که بسیـار بالاتر از استانداردهـای تعیین و تعریـف شده است و در مقابل باکتریهای و همچنین نم و رطوبت نیز کاملاً مقاوم است که طول عمر بسیـار بالا  (مادام العمری ) را برای این سرامیکها باعث میشود . این خواص باعث سادگی درعاری و تمیز نمودن سطح سرامیک از وجود آلودگیها و باکتریها و نتایج آزمایشها می شود که عایق بودن و مقاومـت در برابر اشعه  UVرا نیز باید بآن اضافه نمود.

    این سرامیک ها نیاز به هیچگونـه زیـرسـازی ( مانند MDF و یـا مشابـه آن ) نـدارد و کاملاً سلامتـی انسان و محیط آزمایشگاه و محیط زیست تامین میگردد. استانداردهای DIN28062  وDIN12915   در تولید این سرامیک ها رعایت شده ، ضمـن آنکه تست عـدم وجـود خواص رادیواکتیـوی در زمـان بکارگیـری مواد اولیـه ، همواره انجام میشـود ( یک عمـل استثنایـی بالاتر از استانداردها ) ، کـه در حقیقت حافظ سلامتـی پرسنـل آزمایشگاه در طول سالهای کاری آنان است (کـه ممکن است در دراز مدت، اثرات نامطلوب داشته باشد) . سادگی کاربرد این سرامیکها در آزمایشگاهها بعلت بزرگ بودن پانل ها ( حداقل بابعاد ۱۲۰×۱۵۰ و ضخامت دو سانتیمتـر ، باستثنـای قطعات انتهایی کار که فضای سالن ایجاب مینماید ) ، باعث ایجاد درز کمتر میگـردد کـه ضمـن ایجـاد زیبایـی و ایمنـی بیشتـر ، جابجایی احتمالی میزبندیها را بعد از سالهای سال نیز اقتصادی و باصرفه مینماید .

    اندازه رویه این سکوها و میزبندیهای آزمایشگاهـی از پانل های سرامیکی آزمایشگاهی با ضخامت دو سانتیمتر و ابعاد ۱۲۰×۱۵۰ سانتیمتری توصیه میگردد (که ۱۵۰ سانتیمتری آن ، عرض میز را تشکیل میدهد)  و چنانچه عرض کمتـر یـا بیشتر از ۱۵۰ سانتیمتر بـرای میزهای دو طرفه ، مورد نظر باشد ، از سرامیکهای یکپارچه با حداکثر امکان ، بهره گیری خواهد شـد و لبه های فرم دار و برجسته مخصوص جهت جلوگیری از ریزش مایعات و اجسام برروی آن تعبیه خواهد شد.

     این سرامیک ها همواره با تمیز کردن مختصر ، همانند کیفیت روز اول ، خود را نشان خواهد داد ، ضمن آنکه سرمایه گذاری مطمئنی است و همواره حتی در جابجایی میز و سکو بندی ها ، قابل استفاده خواهد بود. سرمایه گذاری و هزینه نمودن خوب و بجا به هر میزان ، همواره بهتر از هزینه نمودن غیر اصولی ، حتی اندک است و از این نظر همواره به خریداران ( کارفرمایان ) توصیه نموده ایم تا به جای استفاده از سرامیک های غیرآزمایشگاهی ( موسوم به ۸۰×۸۰ یا ۶۰×۶۰ و یا …) که مصرف خانگی دارند و در طی چند سال ، ضایعات آن ظهور خواهد کرد ، به استانداردها و نام آزمایشگاه خوب و سلامت پرسنل ، توجه فرمایند.

  رف ( شلف ) روی سکّو بصورت دوطبقه بعرض ۲۰ الی ۳۰ سانتیمتر ساخته شده از اسکلت پروفیل فلزی می باشد که طبقه اول آن بصورت قوطی محل عبور تأسیسات میباشد .

لوله کشی ها مشابه سیستم پیشرفته مشابه  JOHN GUEST در مقاومت ها و فشارهای تعریف شده مطابق استانداردهای NSF 51 & 61 و DIN 73378 & 74324  با اتصالات مربوط اجرا می گردد و لوله کشی های فاضلاب آن اجباراً بر اساس تمام شده کار تأسیسات ساختمان اجرا خواهد شد ( پلی اتیلن ، PVC ، … ) که چنانچه تأسیسات ساختمان اجرا نگردیده است ، پیشنهاد این شرکت برای کل سیستم از نوع پلی اتیلن جوشی مجهز به دریچه بازدید ( تخلیه ) میباشد .

  این سکّو با کلیه لوله کشی ها و کابل کشی های لازم بصورت آماده نصب شیرآلات ، پریزهای برق و سینک ها تحویل می گردد .

  توجه : کلیه اتصالات محل نصب شیرآلات از نوع برنج تراش خورده از شمش میباشند و بصورت ریختگی نخواهند بود .

***

  در صورت نیاز به انجام کارهای اضافی مانند نصب شیرآلات قطع سریع ( یا مشابه ) و سایر لوازم کنترلی در داخل میزها و یاکلیدهای مینیاتوری ، تابلوی برق و … صرفاً با پرداخت هزینه مصالح توسط خریدار ، بصورت رایگان توسط این شرکت انجام پذیر است .