یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

درباره ما

موضوع : خلاصه اطلاعات و فعالیتهای ( رزومه )

با احترام  و ضمن تشکر از تمایل شما به آگاهی از وضعیت این شرکت و تقدیر از صرف وقتی که در جهت شناسایی شرکتهای ذیصلاح بکار خواهید بست تا روند و آینده پروژه (های) موردنظر در بهینه ترین وضعیت خود تضمین گردند در نهایت خرسندی مراتب زیر باستحضار میرسد و قبل از آن باطلاع میرساند که چون فرمهای عمومی تیپ نمی توانند در برگیرنده کلیه موارد ذکر شده در ذیل باشند، لذا تقاضا دارد درصورت نیاز به تکمیل فرمهای بانک اطلاعات اختصاصی خود از رزومه حاضر، در هر مورد که نیاز به اطلاعات بیشتر بود با ما تماس حاصل فرمایند .

اول ) سابقه و شرح فعالیت ها :

الف- سابقه شرکت :
شرکت تهران سکو که بنیان آن از فعّالین قدیمی صنعت تجهیزات ثابت آزمایشگاهی ( میز و سکوبندی و فیوم هودهای آزمایشگاهی ) مربوط به قبل از انقلاب پا گرفت و درحقیقت بعنوان شرکت مادر سکوبندی آزمایشگاهی در ایران شناخته میشود، از سال ۱۳۶۲ رسماً دوره جدید فعالیت خود را آغاز نمود ودر تاریخ ۱۳۶۲/۱۰/۱۱ در تهران و در تاریخ ۱۳۷۲/۴/۳۱ نیز در شهرستان ساوه به ثبت رسید و از آغاز ، فعالیتهای خود را صرفاً به تجهیزات ثابت آزمایشگاهی معطوف نمود ( میز و سکوهای آزمایشگاهی و فیوم هودهای آزمایشگاههای شیمی ، بیوشیمی و فیوم هودهای آزمایشگاههای مقدماتی و روتین تا پیشرفته مانند میزبندی های مدارس و دانشگاهها و میز و سکوبندی کارخانجات و صنایع و ….. تا فیوم هودهای اسید هیدروفلوریک و اسید پرکلریک و همچنین فیوم هود مخصوص رنگ و فیوم هود شستشو و همچنین در رنج هودهای ضد جرقه و ضد انفجار و میزهای توزین و ضد لرزش ) و درحال حاضر نیز بیش ۳۰۰ مجموعه آزمایشگاهی شامل بیش از ۳۰۰۰ آزمایشگاه را در سطح ایران تجهیـز نموده است و اکنـون این فعالیت ها توسط شرکت تهران سَکّو اقلیم حکیمان در حد استانداردها و عرف های پذیرفته شده به نحو بسیار مطلوبی در حال توسعه میباشد .

ب- خط مشی شرکت :
۱ –    گسترش در زمینه تجهیزات ثابت آزمایشگاهی (انواع سکو و میزبندی و هود و . . . ) در برنامه اصلی شرکت مادر قرار داشت که در این راستا، ایجاد محیط های تمیز و فیلترهای حساس هوا مورد توجه واقع شد که پس از انجام مطالعات و تحقیقات کافی، زمانی که آشنایی با فیلترهای حساس هوا و کلین روم برای اکثریت مردم ما بسیار ناشناخته بود،( سال ۱۳۷۱) با پشتوانه ای غنی، اولین سمینار خود را در اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران در این خصوص برگزار نمودیم که باعث شد تا افراد و شرکتهای بسیاری با این زمینه استراتژیک روز دنیا آشنا شوند، بطوریکه اکثر آنهایی که امروز ادعایی در این زمینه ها دارند، ناشی از آن سمینار و پیامدهای آن بوده است .

۲ –    انتقال و آشنایی و توسعه فرهنگ محیط های تمیز (cleanroom) و فیلتراسیون هوا (ULPA, HEPA، کربن اکتیو و . . .)که توسط شرکت مادر آغاز گردید، باعث شد تا این مباحث به مرور در جامعه رشد یابد و نهایتاً جایگاه مباحث جهانی آن آماده تر گردد .
۳ –    تولید داخل نمودن اکثر تجهیزات مورد استفاده که از خارج کشور وارد میگردد، همواره جزء برنامه های اصلی قرار دارد (هرچند که همواره با مشکلات و ضعف هایی نیز روبرو بوده است) .
۴ –    تحقیق در مباحث جدید روز دنیا نیز همواره مدنظّر است و اکنون زمینه های جدیدی در برنامه علمی و تحقیقاتی و بعضاً عملی این شرکت قرار دارد .

ج – گستره پرسنلی :
۱ –    این شرکت در طول سالهای فعالیت خود همواره خود را با شرایط کاری وفق داده و براساس نیاز، تشکیلات خود را سازمان داده است و با تنّوّع کیفی و کمّی مدیران و کارکنان خود، در عالی ترین  وضعیت، ادامه فعالیت داده است .
۲ –    در تجربیات خود باین نتیجه رسیدیم که تنّوّع کیفی و کمّی کارکنان میتواند روش بسیار مناسبی جهت فعالیت های اقتصادی بخش خصوصی باشد و حضور مداوم هیأت علمی نیز تضمین کننده رشد و شکوفایی و ادامه بهینه فعالیتها گردد، لذا از این نظر داشتن هیأت علمی ثابت از بین مدیران و کارکنان و یا خارج از آن در دستور کار قرار گرفت و باجرا رسید و اکنون هیأت علمی این شرکت و همکاران گروه علاوه بر داشتن درجات علمی معتبر، دارای تجربه بسیار مفید عملی نیز میباشند .
۳ –    برخی همکاران که در سمت هیأت علمی ومدیریتهای مختلف در این شرکت و شرکت های پیوسته و همبسته گروه فعالیت دارند، بعضاً مدیریت و هدایت امور پروژه ها را نیز عهده دار هستند .
درخصوص کارکنان عادی نیز باتوجه به آنچه که در بند ۱ این قسمت عرض شد، تنوع کمّی آن همواره بین ۲۰ تا بالای ۱۰۰ نفر بوده است .
۴ –    هیأت علمی و مسئولان و همچنین مدیران اجرایی پروژه ها و همکاران اصلی ما (در گروه همکاران) بالغ بر ۳۰ نفر میباشند .

د -امکانات شرکت :
باتوجه به امکانات متنّوع موجود در زمینه طراحی مهندسی و همچنین طراحی مونتاژ، که همکاران ما دارای
تواناییهای بالقوه ای دراین زمینه میباشند، همواره سعی براین بوده است تا بارعایت توجیه جنبه های اقتصادی کـه از اصول روز علم مـدیریت نوین است، از مدیران و صنعتگران داخلی و خارجی استفاده بهینه گردد، ضمن آنکه اگر ازصاحبان این صنایع استفاده گردد، طبعاً تخصص آنان را با بالاترین صرفه جویی اقتصادی به خدمت خواهیم گرفت .

جهت انجام کارهـای روزمره و معـمولی، شرکت  دارای کارخانه ای ملکی مجهز به شبکه فاضلاب ، برق سه فاز، آب لوله کشی ، خطـوط تلفـن و فکس و . . . درخـیابان هجدهـم شهر صنعتی کـاوه (سـاوه) میباشـد (با زمیـنی بـه وسعت بیش از ۵۰۰۰ مترمربع) ضمن آنکه چندکارگاه موقّت و استیجاری نیز در تهران و حومه و شهرستانها ، خدمات لازم را تکمیل مینمایند .

هـ – پروژه های انجام شده :
۱ –    پروژه های سکو و هودهای آزمایشگاهی:
تجهیز بیش از ۳۰۰۰ آزمایشگاه در سطح ایران و باتنوع انواع مختلف آزمایشگاهها، سابقه بسیار مناسبی برای ایـن شرکت بوجود آورده است. از افتخارات ایـن شـرکت استفاده هرچه بیشتر از مصالح با کیفیت داخلی است با این بینش که در طول زمان باید کیفیت آنها مطلوب تر و روبه رشد باشد و هم اکنون نیز پس از گذشت سالها استفاده ممتد از تجهیزات ارائه شده ، بیش از ۹۵% آنها با بازدهی مناسب در حال کار هستند و همواره (بلکه مادام العمر) نیز میتوانند از خدمات و پشتیبانی پس از فروش این شرکت برخوردار باشند و کمتر از ۵% دیگر یا بعلت موقت بودن پروژه و یا کاربری غیر از آنچه پیش بینی شده بوده اند (مثلاً از هود HF جهت آزمایشهای شیمیایی دیگر استفاده کرده اند) و یا با اجرای طرح بدون چون و چرای خریدار (کارفرما) دچار ضایعات شده اند که با این وجود، هرکدام که باین شرکت اطلاع داده شده، سریعاً طی نشستی چاره اندیشی شده اند .
۲ –    پروژه های مربوط به محیطهای تمیز:
انجام این پروژه ها که باتوجه به قراردادهای متنوع آنها، بیش از ۳۰ پروژه را شامل میگردد، عمدتاً مربوط به مشاوره ، طراحی ، اجرا و یا نظارت بوده اند که شامل انواع محیط های تمیز همانند مجموعه های تمیز (CLEAN ROOM) در کـلاسهای مختلف و یـا کنترل شده ـ گلاوباکس و انواع میزهای تمیز، CLEAN TENT، دوشهای هوا، و همچنین مشاوره و مهندسی فیلترهای حساس هوا (هپا، اولپا، کربن اکتیو و . . .) میباشند که درسطوح مختف کار شده اند که عندالزوم نام و مشخصات آنها در اختیار قرارداده خواهد شد.
و =      اعتبار در بزرگترین پروژه کلین روم ایران :
ساخت کلین رومهای پروژه احداث مرکز تولید واکسن هپاتیت ” ب ” که با بیش از دوهزار (۲۰۰۰) مترمربع زیربنا در انواع کلاسهای مختلف کلین روم در ایران جهت مؤسسه انستیتو پاستور ایران و با مشاور ایرانی و انتقال تکنولوژی و نظارت بر آن توسط مشاور کشور کوبا، بصورت مناقصه عمومی در ایران برگزار گردید، پس از قریب یکسال مطالعه و بررسی همه جانبه که توسط مهندسین مشاور ایرانی و همچنین مشاورین کوبایی و با تأیید انستیتو پاستور ایران، بر روی بیش از بیست شرکت مدعی ساخت

کلین روم در ایران انجام شد، شرکت سهامی خاص تهران سکّو بعنوان تنها شرکت از بخش خصوصی بـه هـمـراه دو شرکـت دولتی دیگر، صاحـب صلاحیت شناخته شـد که بعداً نیز با توجه به دلایل آشکار شده، یکی دیگر از شرکتهای دولتی حذف و مقرر بود شرکت دولتی دیگر صرفاً در زمینه برخی قسمتهای الکترونیک فعال باشد که آنهم منتقی گردید. موفقیت تنها صاحب صلاحیت بودن ما، صرفاً از آنجا نـاشـی شد که همکـاران مـا تجربه های مفیدی از پروژه های حساس تر و کلیدی روز داشتند که مـورد تحسین مشاوران ایرانـی و کوبایی و صاحب نظران گرانقدر و غیرسیاسی انستیتو پاستور ایران نیز واقع شد، (این پروژه بعداً دستخوش برخی اعمال نظرهای شخصی گردید که در صورت لزوم تـوضیحات و مستندات آن قابل ارائه است) و متأسفانـه بعلل مختلف ( مـانند اعمال نظرهـای شخصی و صرف زمان بیش از حدّ ) توجیه اقتصادی خود را نیز کاملاً از دست داد . اکنون نیز بعنوان مدعی اول در ایران، آماده هر گونه همکاری یا مناظره در خصوص آن هستیم .

ز =     امکانات استثنایی و حضور بین المللی :
هرچند که برخی اطلاعات عام در دسترس همگان قراردارد، لیکن در جهان پیشرفته امروز، بدلیل وجود رقابت های فشرده، شرکتهای معتبر خصوصی همواره چندین گام از استانداردها و اطلاعات روز جلوترند  تاهمواره بازار را تحت کنترل داشته و با ارزش افزوده هرچه بیشتر ادامه فعالیت دهند که از این نظر به بخشهای تحقیقاتی خود اهمیت بسیار زیادی داده و هزینه گزافی را صرف آن مینمایند .
شرکت تهران سکو در شرایط استثنایی قادر گردید بعنوان تنها همکار علمی و فنی و اجرایی گروه بین المللی CAMFIL FARR سوئد (بزرگترین تولید کننده جهانی فیلترهای تهویه و حساس هوا) برای مدت ۱۶ سال در  ایران پذیرفته شود و همانند تمام کارخانه ها و دفاتر CAMFIL FARR در دنیا، از اطلاعات روز مرکز تحقیقات آن بهره مند گردد .
بعداً بدلایل متعّددغیر قابل قبول (عمدتاً مربوط به دو نفر از عوامل سوئدی گروه (CAMFIL FARR ، با این شرکت قطع رابطه گردید ولی اطلاعات بسیار حساس و مهّم آن در کشور، نزد ما باقیمانده است.
این شرکت در تدوین استاندارد جهانی جدید کلین روم ( که تدوین نهایی آن نیز در ایران بانجام رسید) بعنوان تنها بازوی علمی همکاران مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران ، جهت سازمان جهانی استاندارد (ISO) عمل نمود که باعث شد تا ایجاد هرگونه کلین روم جدید در ایران با بینش کل این استاندارد و به روز تحقّق یابد و همکاران ما که در تدوین استانداردهای آن در ایران مشارکت داشتند، راهنمای متقاضیان ایرانی باشند.
تقدیر و تشکّر بسیار از سرکار خانم مهندس فاطمه طیار ، کارشناس ارشد مسئول محترم سازمان ملی استاندارد ایران( موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران ) قدردانی بسیار ناچیزی است از درایت ، همکاری و مدیریت خوب ایشان در دبیری تدوین استانداردهای بسیار مشکل وحساس وعلمی مباحث مختلف کلین روم در ایران .
ح =     برگزاری سمینار :
سـمینارهای بـرگزار شده محـیط های تمیز (cleanroom) و مهندسی فیلترهای حساس هـوا (هپا، اولپا، کربن اکتیو و . . .) توسط شرکت مادر برای کلیه صاحبنظران شناخته شده اسـت و اعتبار آن (ناشی از پشتوانـه غنی ذکر شده) ، این شهامت را به مدیران ارشد دولتی ایران بخشید تا در سمینار برگزار شده
توسط بخش خصوصی، بدون هیچگونه ابهامی، بعنوان سخنران شرکت نمایند و ضمن انتقال دانسته های خود، مدیران و کارکنان این شرکت را از حضور خود سرافراز فرمایند .
اولین سمینار این شرکت در آذرماه سال ۱۳۷۱ در اتاق بازرگانی و صنایع ومعادن ایران و سمینار دوم در آذرماه سال ۱۳۷۷ در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد و درسال ۱۳۸۰ نیز چند سمینار تخصصی فرعی در این خصوص برگزار گردید و سپس در آبانماه آن سال، سومین سمینار بین المللی سراسری توسـط این شرکـت و بـا همکاری دانشگاه عـلوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهـران ، دانشگاه صنعتی شریف وکمپانی CAMFIL  INT. در دانشکده داروسازی دانشگاه تهران برگزارشد و در ادامه آن
با همکاری معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی اصفهان در آمفی تئاتر مـرکزی آن دانشگاه و همچنین بـا همکاری سازمـان پـژوهشهای علمـی و صنعتی ایـران (پژوهشکده
فارس)، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی استان فارس و کارخانجات صنایع مخابراتی ایران (زیمنس) در مرکز بهداشت استان فارس (شیراز) برگزار گردید .

نظر باینکه چه در زمینه انواع سکو و میزبندی و هودها و چه در زمینه کلین روم و محیط های تمیز و ویژه، دارای اطلاعات علمی و فنی روز بوده و هستیم و همچنین مطالب علمی و فنی نیز در خصوص آنها را منتشر نموده ایم ، امیدواریم که افتخار همکاری با شما را داشته باشیم و خوشحال خواهیم شد تا همه آنچه را  که در اختیار داریم در طبق اخلاص تقدیم نمائیم .

دوم ) گروه همکاران ما :
این شرکت با اعتقاد به همکاری هرچه بیشتر بین واحدهای مهندسی، طراحی، تأمین، ساخت و اجرا، تعدادی ازشرکتها رابعنوان همکار دارد و عملاً گروه (کنسرسیوم) ویژه ای تشکیل شده است که ضمن تقسیم وظایف مدیریتی و پرسنلی وهمچنین تقسیم فعالیت ها و امکانات، باعث آن است تا هر قسمت با حفظ توسعه توانائیهای تخصصی و ویژه خود، تضمین کننده فعالیتهای گروه باشد .

سوم ) ضمائم :
ضمائم مقدماتی معرفی بشرح زیر آماده ارائه تقدیم است  :
۱-   لیست سوابق کاری .
۲ –    مجموعه اول و دوم سخنرانی های ایراد شده در دومین سمینار محیط های تمیز (Cleanroom) و مهندسی فیلترهای حـساس هوا (ULPA, HEPA، کربـن اکتیو و . . . ) کـه در آذرمـاه ۱۳۷۷ توسط این
شرکت و با همکاری حوزه معاونت پژوهشی وزارت فرهنگ و آموزش عالی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر تهران برگزار گردید( مجموعه سوم مربوط به دومین سمینار نیز درصورت درخواست ، تقدیم خواهد شد) .
۳ –    جزوه مقدماتی علمی محیط های تمیز، توزیع شده در سمینار فوق.
۴-    جزوه برنامه و خلاصه مقالات سومین سمینار سراسری و بین المللی محیط های تمیز (CLEANROOM) و مهندسی فیلترهای حساس هوا (ULPA , HEPA ، کربن اکتیو و . .. )که توسط این شرکت و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی استان تهران و دانشگاه صنعتی شریف و شرکتINT. CAMFIL سوئد (بین المللی) در آبانماه ۱۳۸۰ در دانشکده داروسازی تهران برگزار گردید .
۵- نشریه تسهیلات بهداشت و درمان .
۶- مطالب علمی طراحی و فضابندی آزمایشگاه ( برگرفته شده از کتاب تألیف شده توسط مدیران گروه ما ).

باستحضار میرساند باتوجه به بانک اطلاعاتی جامع و روز گروه درخصوص مباحث کاری مطروحه، طبعاً سایر اطلاعات و منابع لازم، پس از مشخص شدن نیاز و تصویب در کمیته مدیریتی یا فنّی (عندالزوم) ارائه خواهد شد که شامل طبقه بندی های خاص آزمایشگاهها نیز می باشد .