یکشنبه, ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

مشخصات فیوم هود روتین آزمایشگاهی

 مشخصات فیوم هود روتین آزمایشگاهی

FH 518

     هود آزمایشگاهی ساخته شده از اسلکت پروفیل فلزی استاندارد به ابعاد سطح مقطع ۳۰×۳۰ یا ۳۰×۵۰ میلیمتری (بانتخاب خریدار) که بصورت دو قسمتی ساخته میشود با بدنه و کمد بندی از MDF روکش ملامینه به ضخامت ۱۶ میلیمتر با دربهای Postformed میباشد. این هود دارای صفحه هدایت خروج گازهای سنگین به میزان تقریبی ۸۵% با درب شیشه ای لامینه شده که با وزنه های دارای حرکت مخفی متصل به آن با حالت بی وزنی در داخل ریل بصورت عمودی حرکــت میکند.

    رویه سطح کاری هود از جنس سرامیک سرامیک ویژه لابراتوارهای پیشرفته و حساس ، مانند آزمایشگاه های بسیار خطر پذیر شیشه و کانیها و یا آزمایشگاه های با کاربردهای شیمیایی ، بیوشیمی ، بیولوژیک ، صنایع بـزرگ و استراتژیـک که از clay بـا ترکیبات خاص در ۱۲۵۰ درجـه سانتیگـراد  ویتریفایـد  شـده و بصـورت پانـل هـای بـزرگ یکپـارچـه دارای ضخامـت حداقل دو سانتیمتـر و بـدون تابیدگی  ، جهـت رویـه هودهای آزمایشگاهی به کار برده میشود. این سرامیکها ضد خوردگی بوده و در مقابل حلالهای آلی ، اسیدهای قوی ( بجز اسید هیدروفلوریک) و همچنیـن قلیایـی هـا ( بازها و ……. ) و نیز در برابـر خراش ، تراشیدن و سایش ( باستثنای کاربوراندم ) مقاوم است و بهمین علت هیچگاه نیاز به تعمیرات نخواهد داشت و همواره مانند روز اول بکارگیری ، زیبا بنظرمیرسد. این سرامیک ها بصورت پانل های یکپارچه بزرگ (ابعاد هر پانل ۱۲۰×۱۵۰ و با ضخامت دوسانتیمتر) در برابر شعله وحرارت تا ۱۲۵۰ درجه سانتیگراد مقاومت داشته و درعین حال با حداکثر جذب آب ۰۰۵/۰ درصد( ۰۰۵/۰%) -که بسیـار بالاتر از استانداردهـای تعیین و تعریـف شده است ـ در مقابل باکتریهای و همچنین نم و رطوبت نیز کاملاً مقاوم است که طول عمر بسیـار بالا  (مادام العمری ) را برای این سرامیکها باعث میشود . این خواص باعث سادگی درعاری و تمیز نمودن سطح سرامیک از وجود آلودگیها و باکتریها و نتایج آزمایشها می شود که عایق بودن و مقاومـت در برابر اشعه  UVرا نیز باید بآن اضافه نمود.

    این سرامیک ها نیاز به هیچگونـه زیـرسـازی ( مانند MDF و یـا مشابـه آن ) نـدارد و کاملاً سلامتـی انسان و محیط آزمایشگاه و محیط زیست تامین میگردد. استانداردهای DIN28062 وDIN12915   در تولید این سرامیک ها رعایت شده ، ضمـن آنکه تست عـدم وجـود خواص رادیواکتیـوی در زمـان بکارگیـری مواد اولیـه ، همواره انجام میشـود ( یک عمـل استثنایـی بالاتر از استانداردها ) ، کـه در حقیقت حافظ سلامتـی پرسنـل آزمایشگاه در طول سالهای کاری آنان است (کـه ممکن است در دراز مدت، اثرات نامطلوب داشته باشد) .

    اندازه رویه این هودها از پانل های سرامیکی آزمایشگاهی با ضخامت دو سانتیمتر و ابعاد یکپارچه بدون برش و درزبه ابعاد اعلام شده و با بهره گیری از  لبه های فرم دار و برجسته مخصوص جهت جلوگیری از ریزش مایعات و اجسام خواهد بود که برروی آن تعبیه خواهد شد.

  این سرامیک ها همواره با تمیز کردن مختصر ، همانند کیفیت روز اول ، خود را نشان خواهد داد ، ضمن آنکه سرمایه گذاری مطمئنی است و همواره حتی در جابجایی هود ها ، قابل استفاده خواهد بود. سرمایه گذاری و هزینه نمودن خوب و بجا به هر میزان ، همواره بهتر از هزینه نمودن غیر اصولی ، حتی اندک است و از این نظر همواره به خریداران ( کارفرمایان ) توصیه نموده ایم تا به جای استفاده از سرامیک های غیرآزمایشگاهی ( موسوم به ۸۰×۸۰ یا ۶۰×۶۰ و یا …) که مصرف خانگی دارند و در طی چند سال ، ضایعات آن ظهور خواهد کرد ، به استانداردها و نام آزمایشگاه خوب و سلامت پرسنل ، توجه فرمایند.

    این هود دارای یک سری چهار عدد شیر آلات آزمایشگاهی کنترل از خارج (گاز سوخت، هوای فشرده، خلاء و آب سرد) ساخت اروپای غربی به همراه نازل های خروجی پوشش داده شده و محفوظ از مسیر گازهای خروجی و دارای ایمنی کامل بانضمام کاپ سینک سرامیکی خارجی بابعاد تقریبی ۱۵×۳۰ (عمق ۱۵ سانتیمتر) به همراه زیر آب مربوط خواهد بود. یکعدد پریز برق روکار درب و ارت دار (موسوم به بارانی) ۱۶ آمپر ۲۲۰ ولت تک فاز استاندارد در خارج هود ، و یک عدد پریز نیز بصورت وارونه در داخل هود نصب میشود . ونتیلاتور (فن) تخلیه هوای داخل هود به ظرفیت تقریبی ۴۰۰ فوت مکعب بر دقیقه با حلزونی پلی مری و مجهز به پروانه ضد اسید پلی مری (فن کاملاً غیر فلزی) و موتور استاندارد که باتوجه به صفحه خروج گازها و مسیرهای هوا، بخوبی در محل مناسب تعبیه میشود. این هود بابعاد تقریبی، ارتفاع ۲۵۰ و عمق ۷۵ و عرض (طول کاری) ۱۵۰ سانتیمتر شامل دستگیره و کابل کشی و کلیدهای لازم بوده و لوله کشی آن مشابه سیستم پیشرفته JOHNGUEST در مقاومت ها و فشارهای تعریف شده طبق استاندارد ۶۱ و  NSF 51 و DIN 73378 &  ۷۴۳۲۴ میباشد که با اتصالات مربوط به خود اجرا میگردد و کلاً آماده بهره برداری ، به ورودی تأسیساتی و خروجی لوله هواکش سالن آزمایشگاه متصل میگردد.

لازم بذکر است که اضافه کردن هرگونه شیرآلات مخصوص (مانند گازهای خالص و…) پس از بررسی ایمنی و سایر شرایط لازم و همچنین اضافه کردن فیلترهای با راندمان پایین، بر اساس توافق کتبی میسر میباشد.

انجام کارهای اضافی مانند نصب شیرآلات قطع سریع (یا مشابه) و همچنین نصب تابلوی برق بانضمام کلیدهای مینیاتوری و کابل کشی مربوطه، صرفاً با پرداخت هزینه مصالح توسط خریدار، بصورت رایگان توسط این شرکت انجام پذیر است.